Silva Sp. z o.o.

Główna Księgowa / Główny Księgowy

Miejsce zatrudnienia
ul. Wojska Polskiego 3, Podkarpackie, Polska
Kategorie:
Finanse / księgowość
Pełen etat
Wymagane doświadczenie w pracy
Opis stanowiska
  • Udział w inwentaryzacjach towarów handlowych, wyjaśnianie różnic inwentaryzacyjnych oraz wyceny stanów magazynowych;
  • Współpraca z instytucjami finansowymi w zakresie prowadzonych spraw;
  • Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych spółki zgodnie z polską ustawą o rachunkowości i wg. Międzynarodowych standardów rachunkowości;
  • Przygotowanie miesięcznej kalkulacji podatku dochodowego od osób prawnych, kontrola i akceptacja deklaracji VAT oraz JPK_VAT;
  • Nadzór nad prawidłowym prowadzeniem ksiąg oraz obiegiem dokumentów księgowych, bieżąca kontrola kosztów, akceptacja delegacji pracowników;
  • Przygotowanie prognoz przepływów pieniężnych w firmie;
  • Reprezentowanie firmy przed organami podatkowymi;
  • Odpowiedzialność za terminowe przygotowanie deklaracji podatkowych;
  • Odpowiedzialność za terminowe regulowanie zobowiązań i kontrolę płynności finansowej;
  • Przygotowywanie sprawozdań statystycznych (NBP, GUS);
  • Aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości.
  • Sporządzanie budżetów miesięcznych i rocznych oraz kontrola ich wykonania;
  • Przygotowanie i wysyłanie wymaganych raportów miesięcznych, kwartalnych i rocznych;
Wymagania (mile widziane)
  • Znajomość języka angielskiego;
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe;
  • Umiejętność współpracy z instytucjami finansowymi;
  • Doświadczenie w obszarze księgowości (mile widziane w branży transportowej);
  • Prawo jazdy kat. B.
  • Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i przepisów podatkowych;
  • Dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności Excel;
  • Bardzo dobra organizacja pracy, a także samodzielność i zaangażowanie;
  • Znajomość zagadnień związanych ze specjalnymi strefami ekonomicznymi, dotacjami i decyzjami o wsparciu;
  • Gotowość do pracy stacjonarnej;
  • Znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości będzie dodatkowym atutem;
Korzyści dla kandydata
  • paczki świąteczne
  • Udział w szkoleniach finansowanych przez pracodawcę.
  • Pracę w międzynarodowej korporacji będącej liderem w swojej branży;
  • program rekomendacji pracowników
  • wyprawka szkolna
  • inicjatywy dobroczynne
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bez okresu próbnego;
  • Opiekę mentora podczas procesu onboardingu;
  • dofinansowanie nauki języków
  • Program poleceń pracowniczych;
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • Rozwój wewnątrz organizacji w ramach rekrutacji wewnętrznych;
  • pikniki rodzinne
  • Atrakcyjny system nagród miesięcznych;
Firma Silva Sp. z o.o. zajmuje się transportem, zakupem, dystrybucją i przerobem surowca drzewnego. Ideą naszej pracy jest kompleksowa obsługa obszarów związanych z bezpośrednim wytwarzaniem odpadów w procesach produkcyjnych i magazynowych. Rozwijając się umiejętnie łączymy ekologię oraz wymagania stawiane przez prawo i ekonomię. Naszym celem jest dalszy rozwój poprzez oferowanie usług najwyższej jakości. W tym celu poszukujemy zespołu wysoko wykwalifikowanych menedżerów i specjalistów. Nasi kandydaci powinni mieć pasję do tego, co robią i silną ambicję do osiągnięcia najwyższego poziomu wydajności pracy.

Przekaż swoją aplikację

Pracodawca wymaga wypełnienia swojego formularza zgłoszeniowego.
Po kliknięciu przycisku zostaniesz przeniesiony poza serwis bliskopracy.pl. Aplikuj