GMINA GRUDZIĄDZ

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

ul. Tulipanowa 38, Mały Rudnik (powiat grudziądzki), Kujawsko-pomorskie, Polska
Kategorie:
Administracja biurowa
Pełen etat
Wymagane doświadczenie w pracy
Opis stanowiska
  • kierowanie Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Małym Rudniku, realizacja celów i zadań statutowych;
  • podejmowanie działań w celu pozyskania zewnętrznych środków finansowych na działalność jednostki;
  • prowadzenie działalności służącej upowszechnianiu kultury fizycznej, rekreacji i turystyki;
  • wydawanie zarządzeń i regulaminów dotyczących funkcjonowania jednostki;
  • składanie oświadczeń woli w imieniu Instytucji, w tym zawieranie umów zgodnie zobowiązującymi przepisami prawa;
  • przedstawienie organizatorowi planów, sprawozdań, raportów i analiz związanych z zakresem działalności instytucji;
  • współpraca z jednostkami pomocniczymi gminy oraz innymi podmiotami w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.
  • wdrażanie i realizowanie opracowanego programu realizacji zadań w zakresie funkcjonowania i rozwoju jednostki;
  • wykonywanie obowiązków pracodawcy wobec pracowników kierowanej jednostki;
  • dbałość o właściwe i gospodarne wykorzystanie mienia i majątku jednostki;
  • reprezentowanie jednostki na zewnątrz;
  • sporządzanie planu finansowego z zachowaniem wysokości dotacji organizatora, zgodnie z przepisami ustawy o finansach publicznych;
  • organizowanie imprez o charakterze kulturalnym, sportowym i rekreacyjnym oraz patriotycznym;
  • sprawowanie nadzoru nad pracą zespołów, sekcji i kół zainteresowań działających przy jednostce;
  • zapewnienie funkcjonowania adekwatnej, skutecznej i efektywnej kontroli zarządczej;
Wymagania (mile widziane)

Wymagania niezbędne:

-wykształcenie wyższe;

-minimum 5 letni staż pracy;

-obywatelstwo polskie;

-pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;

-niekaralność prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;

-niekaralność zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o których mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 104);

-stan zdrowia pozwalający na podjęcie pracy na stanowisku kierowniczym;

-przedstawienie autorskiego programu funkcjonowania i rozwoju Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małym Rudniku z uwzględnieniem możliwości budżetowych instytucji oraz pozyskania środków zewnętrznych;

-nieposzlakowana opinia.

Wymagania dodatkowe:

-predyspozycje do organizowania i prowadzenia przedsięwzięć związanych z działalnością kulturalną, sportową i rekreacyjną;

-kreatywność;

-dyspozycyjność;

-bardzo dobra znajomość obsługi komputera (pakiet MS Office, narzędzia internetowe);

-znajomość i umiejętność interpretacji oraz praktycznego stosowania przepisów prawa z zakresu wykonywanych obowiązków, w szczególności:

a) ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U. z 2024 poz. 87),

b) ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 40 ze zm.),

c) ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1270 ze. zm.),

d) ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2023 r. poz. 616),

e) ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465),

f) ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.),

g) statut Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu i Rekreacji w Małym Rudniku (uchwała nr L/442/2022 Rady Gminy Grudziądz z dnia 24 lutego 2022 r.),

-dysponowanie wiedzą z zakresu pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych, w tym z programów krajowych i z funduszy Unii Europejskiej,

-prawo jazdy kat. B.

TERMIN SKŁADANIA OFERT DO 13.05.2024

INFORMACJE DOTYCZĄCE SKŁADANIA OFERT ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE INTERNETOWEJ URZĘDU GMINY ORAZ BIP GMINY GRUDZIĄDZ https://bip.grudziadz.lo.pl/zarzadzenie/9449/zarzadzenie-nr-30-2024

Przekaż swoją aplikację

Pracodawca wymaga wypełnienia swojego formularza zgłoszeniowego.
Po kliknięciu przycisku zostaniesz przeniesiony poza serwis bliskopracy.pl. Aplikuj