Schenker Sp. z o.o.

Kierownik Agencji Celnej

To ogłoszenie nie jest już aktywne.
Zostaw swój adres e-mail, a poinformujemy Cię o podobnych.

Miejsce zatrudnienia
Gdynia, Pomorskie, Polska
Kategorie:
Transport / spedycja / logistyka
Pełen etat
Wymagane doświadczenie w pracy
Opis stanowiska
  • Efektywna komunikacja z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi w zakresie wszelkich spraw dotyczących procesu celnego.
  • Zapewnianie wkładu procesowego/ informacyjnego umożliwiającego realizację terminowych i kompletnych rozliczeń finansowych pomiędzy Agencją Celną a klientem oraz urzędami celnymi w powierzonych lokalizacjach.
  • Aktywne uczestnictwo w procesie kontroli wewnętrznej, zapewniający możliwość zapobiegania, wykrywania i korygowania błędów oraz możliwość zapobiegania nielegalnym lub nieprawidłowym transakcjom oraz wykrywania takich transakcji.
  • Wdrażanie procedur dla zapewnienia efektywnego systemu zarządzania i kontroli prawidłowości przebiegu procesów celnych w powierzonych lokalizacjach.
  • Monitorowanie bieżących i planowanych zmian w przepisach celnych pod kątem poprawy efektywności kosztowej i jakości odpraw celnych.
  • Zarządzanie Agencją Celną, poprzez nadzorowanie pracy agentów celnych i specjalistów ds. celnych, ich rekrutację i rozwój (coaching pracowników, zapewnienie odpowiedniego poziomu kompetencji).
  • Identyfikowanie możliwości poprawy efektywności kosztowej operacji celnych i produktywności pracowników.
  • Dbanie o optymalny poziom kosztów poprzez realizację oczekiwanego poziomu efektywności pracy w podległej jednostce organizacyjnej.
  • Wprowadzanie nowych rozwiązań w funkcjonowaniu Agencji Celnej poprawiających jej skuteczność i efektywność.
Wymagania (oczekiwane)
  • Znajomość specyfiki pracy firmy transportowej lub spedycyjnej.
  • Wiedza na temat obowiązujących przepisów celnych.
  • Umiejętność organizacji pracy i wyznaczania celów pracownikom.
  • Duża samodzielność w podejmowaniu decyzji.
  • Silna orientacja na klienta.
  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe związane z zarzadzaniem Agencją Celną.
  • Umiejętność pracy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu.
  • Znajomość języka angielskiego – będzie dodatkowym atutem
  • Silna motywacja i odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań.
  • Bardzo dobra praktyczna znajomość prawa celnego, regulacji i dyrektyw UE.
  • Myślenie strategiczne i biznesowe.
  • Wytrwałość i konsekwencja w działaniu.
Korzyści dla kandydata
  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej Medicover oraz karty Multisport
  • możliwość pracy zdalnej
  • dofinansowanie wypoczynku
  • Kompleksowy program szkoleniowy wprowadzający w zakres obowiązków.
  • Narzędzia pracy: samochód, komputer, telefon.
  • program emerytalny
  • dofinansowanie wakacji dzieci
  • Możliwość dołączenia do Pracowniczego Programu Emerytalnego oraz ubezpieczenia na życie.
  • program rekomendacji pracowników
  • Możliwość wszechstronnego rozwoju poprzez udział w projektach, szkoleniach i wymianę doświadczeń,
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
  • Możliwość rozwoju zawodowego w strukturach globalnej korporacji.
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • Możliwość uzyskania dofinansowania do edukacji po przepracowanym roku (studia podyplomowe, szkolenia, kursy),
  • dofinansowanie nauki języków
  • prywatna opieka medyczna
W DB Schenker staniesz się częścią wielkiej, logistycznej sieci, która łączy globalne rynki. Wpraw w ruch swoją karierę i odkryj nieskończone możliwości kształtując przyszłość już dziś. Razem z ponad 76 000 pracownikami na całym świecie, cenimy różnorodność i czerpiemy z indywidualnych doświadczeń, pomysłów i umiejętności. Jako zintegrowany zespół możemy realnie wpływać na rzeczywistość.