Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Specjalista w Wydziale Zarządzania Środowiskiem

To ogłoszenie nie jest już aktywne.
Zostaw swój adres e-mail, a poinformujemy Cię o podobnych.

Miejsce zatrudnienia
Kraków, Małopolskie, Polska
Kategorie:
Produkcja
Pełen etat
Wymagane doświadczenie w pracy
Opis stanowiska
  • opracowywanie wytycznych i procedur postępowania w systemie ocen wodnoprawnych oraz wytycznych dotyczących ocen oddziaływania inwestycji na stan wód i ocen zasadności odstępstw od celów środowiskowych, o których mowa w art. 66-68 ustawy Prawo wodne,
  • prowadzenie spraw związanych z wydawaniem decyzji w sprawie oceny wodnoprawnej w II instancji,
  • opiniowanie dokumentów opracowywanych przez jednostki Wód Polskich i wykonawców zewnętrznych na potrzeby przygotowywania dokumentów planistycznych w gospodarce wodnej.
  • współtworzenie projektów planów gospodarowania wodami na obszarach dorzeczy i ich cykliczne aktualizacje,
  • opiniowanie i współtworzenie projektów aktów prawnych związanych z jakością i ochroną wód oraz ocenami wodnoprawnymi,
  • udział w pracach krajowych oraz międzynarodowych grup roboczych związanych z wdrażaniem Ramowej Dyrektywy Wodnej 2000/60/WE,
Wymagania (oczekiwane)
  • posiada wykształcenie wyższe, preferowane na kierunkach: ochrona środowiska, inżynieria środowiska, hydrologia, budownictwo wodne, rybactwo lub pokrewne,
  • czekamy na kandydata, który:
  • potrafi pracować w zespole,
  • sprawnie posługuje się narzędziami pakietu MS Office,
  • ma min. roczne doświadczenie zawodowe w obszarze wykształcenia,
  • zna w dobrym stopniu przepisy aktów prawnych: Prawo wodne, Ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, Ramowa Dyrektywa Wodna, Ustawa o ochronie przyrody, Kodeks postępowania administracyjnego, Dyrektywa w sprawie oceny wpływu niektórych planów i programów na środowisko,
  • posiada umiejętność tworzenia i redagowania pism urzędowych,
  • działa sprawnie pod presją czasu,
  • posiada umiejętność analitycznego myślenia.
Wymagania (mile widziane)
znajomość programów ArcGIS, QGIS.
Korzyści dla kandydata
  • niskooprocentowaną pożyczkę na cele mieszkaniowe,
  • dofinansowanie wakacji dzieci
  • naukę języków – dostęp do platformy eTutor,
  • paczki mikołajkowe dla dzieci,
  • specjalistyczne szkolenia i możliwość dofinansowania studiów,
  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • 2 dodatkowe dni wolne w roku dla niepalących.
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • pokoje gościnne w atrakcyjnych lokalizacjach,
  • dofinansowanie wypoczynku
  • dofinansowanie do wypoczynku – „wczasy pod gruszą”,
  • dofinansowanie opieki zdrowotnej,
  • preferencyjne pożyczki
  • dopłatę do wypoczynku dzieci i młodzieży,
  • dofinansowanie do karty sportowej,
  • prywatna opieka medyczna
  • dodatkowy urlop
  • grupowe ubezpieczenie na życie na korzystnych warunkach,
  • możliwość ubezpieczenia dzieci i wnuków,
  • umowę o pracę, stabilne zatrudnienie,

Jesteśmy odpowiedzialni za gospodarkę wodną w Polsce. Naszą misją jest ochrona mieszkańców Polski przed powodzią i suszą, zrównoważone gospodarowanie wodami i zapewnienie dobrej jakości wody dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Realizujemy wiele ważnych i potrzebnych zadań, m.in. obsługujemy urządzenia przeciwpowodziowe i regulacyjne, planujemy i nadzorujemy strategiczne inwestycje, prowadzimy postępowania dotyczące zgód wodnoprawnych, opracowujemy strategie i plany, edukujemy.

392 jednostki organizacyjne

6000 Pracowników

3526 Pracowników z ponad 5-letnim stażem pracy