NACZELNY SĄD ADMINISTRACYJNY

Asystent sędziego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym

Miejsce zatrudnienia
ul. Gabriela Boduena 3/5, Warszawa, Mazowieckie, Polska
Typ pracy:
Praca hybrydowa
Kategorie:
Prawo
Inne:
Od zaraz
Pełen etat
Bez wymaganego doświadczenia w pracy
Opis stanowiska
  • pomoc w prowadzenie referatu sędziego (m.in. przygotowywanie projektów zarządzeń, sporządzanie kart informacyjnych).
  • uczestniczenie w rozprawach w charakterze protokolanta,
  • sporządzanie projektów uzasadnień orzeczeń oraz projektów tez,
  • gromadzenie orzecznictwa i literatury niezbędnych do rozpoznawania spraw,
  • dokonywanie anonimizacji i zatwierdzanie orzeczeń do Centralnej Bazy Orzeczeń i Informacji o Sprawach sądów administracyjnych,
Wymagania (mile widziane)
  • niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • wykształcenie prawnicze – ukończone wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskanie tytułu magistra lub zagraniczne uznane w Polsce.
  • nieskazitelny charakter,
  • obywatelstwo polskie,
  • korzystanie z pełni praw publicznych,
Korzyści dla kandydata
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • dofinansowanie wakacji dzieci
  • możliwość pracy zdalnej
  • dofinansowanie biletów do kina, teatru
  • możliwość zakupu na preferencyjnych warunkach pakietu medycznego, ubezpieczenia na życie oraz karty sportowej.
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • firmowa biblioteka
  • perspektywę rozwoju zawodowego poprzez współpracę z ekspertami z dziedziny prawa, szkolenia dedykowanych dla asystentów sędziego, możliwość dofinansowania studiów podyplomowych oraz studiów doktoranckich w zakresie związanym z wykonywaniem obowiązków zawodowych, dofinansowanie kursów językowych,
  • dogodną lokalizację w centrum Warszawy,
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • dofinansowanie wypoczynku
  • benefity płacowe: nagrody jubileuszowe, dodatek do wynagrodzenia za staż pracy powyżej 5 lat, dodatkowe wynagrodzenie roczne - „13tka”,
  • atrakcyjny pakiet socjalny: dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego/jej rodziny, atrakcyjnie oprocentowane pożyczki na cele mieszkaniowe i remontowe, dofinansowanie sportu i kultury, dofinansowanie żłobków i przedszkoli, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach,
  • możliwość pracy hybrydowej,

Naczelny Sąd Administracyjny to organ sądowy sprawujący kontrolę funkcjonowania i bezczynności administracji publicznej, zarówno lokalnej jak i regionalnej pod względem ich zgodności z Konstytucją RP, prawem unijnym i ustawami. Rozstrzyga spory kompetencyjne między organami jednostek samorządu terytorialnego, samorządowymi kolegiami odwoławczymi i między tymi organami a organami administracji rządowej oraz podejmuje uchwały wyjaśniające zagadnienia prawne.

Naczelny Sąd Administracyjny podejmuje również wiele różnorodnych działań mających na celu popularyzowanie wiedzy na temat sądów administracyjnych oraz problematyki prawnej, w szczególności zagadnień związanych ze sprawami rozpoznawanymi przez sądy administracyjne, a także zaprezentowanie warunków pracy sędziów i pracowników tego Sądu oraz jego historii.

Przekaż swoją aplikację

Pracodawca wymaga wypełnienia swojego formularza zgłoszeniowego.
Po kliknięciu przycisku zostaniesz przeniesiony poza serwis bliskopracy.pl. Aplikuj